Category: Warsztaty ceramiczne

Pierwsze prace na kole garncarskim z najmłodszymi

No i wreszcie ruszyły pełną parą warsztaty ceramiczne z wykorzystaniem koła garncarskiego zakupionego z funduszy europejskich z projektu ERASMUS+. Dzieciaki są pod wrażeniem i pełni zapału na nowe doświadczenie z materiałem jakim jest glina. Pierwsze misy, choć jeszcze nie takie idealne dają powody do dumy swoim właścicielom.

Jesienne inspiracje na warsztatach ceramicznych.

Kolorowa jesień zainspirowała nas do stworzenia ciekawych ozdób z gliny jak dynie, liście, drzewa. Nowa grupa jest bardzo zaangażowana i ciekawa nowych doświadczeń. Prace uczniów są wyjątkowe! Zobaczcie sami.

Wiosenne warsztaty dla przedszkolaków

Tej wiosny przedszkolaki z naszej szkoły miały możliwość uczestniczyć po raz kolejny w warsztatach ceramicznych. Tym razem na świąteczną nutę dzieci tworzyły zajączki wielkanocne. Przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie i chęć tworzenia z materiału jakim jest glina. Zdajemy fotograficzną relację z tych zajęć.

Warsztaty ceramiczne w Hecznarowicach

Przed świętami zorganizowaliśmy warsztaty ceramiczne dla sąsiedniej szkoły podstawowej z Hecznarowic. Pierwszaki z wielką ochotą wykonywali wielkanocne baranki, zające i jaja. Praca z gliną była dla nich nowym doświadczeniem, ale poradzili sobie bez problemu. Wiele z nich przejawia prawdziwy talent w tej formie artystycznej. Cieszymy się, że w ten ciekawy sposób możemy nawiązać nowe znajomości …

Kontynuuj czytanie

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych

W marcu tego roku zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty dla chętnych dorosłych z naszej gminy. Ponieważ był to czas przedświąteczny, głównym tematem prac były dekoracje wielkanocne. Panie miały okazje wypróbować nowe formy gipsowe zakupione dla szkoły z projektu ERASMUS. Były jaja, kaczuchy, misy, koniki. Na zajęciach panowała wesoła atmosfera, wszystkim uczestnikom udzielił się przedświąteczny nastrój. …

Kontynuuj czytanie

„Dary lasu, dary ogrodu”- warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne ruszyły pełną parą. Trzy nowe grupy uczą się ciekawych metod tworzenia ceramicznych cudeniek.  Temat jesienny na początek : urocze grzybki, liście oraz dynie, a więc: „Dary lasu i ogrodu”  

Warsztaty ceramiczne w szkole

W naszej szkole od 7 lat prowadzone są warsztaty ceramiczne. Cieszą się one wielkim zainteresowaniem u dzieci i młodzieży. Uczniowie mają tu możliwość rozwijania swoich talentów plastycznych. Zostają wtajemniczeni w różne metody oraz etapy produkcji z masy jaką jest glina. Od lat wspieramy akcje charytatywne sprzedażą ceramicznych wyrobów na kiermaszach bożonarodzeniowych, wielkanocnych oraz pikniku parafialnym.

Inspiracje świąteczne…

Najmłodsza grupa ceramiczna tworzyła świąteczne motywy z wykorzystaniem kolorowego szkła. Efekty są naprawdę znakomite.

Jesienne inspiracje

Na warsztatach z ceramiki organizowanych w naszym Zespole Szkół w ramach zajęć dodatkowych oraz świetlicy  uczniowie klas 1-4 szkoły podstawowej tworzyli jesienne krajobrazy oraz domki dla leśnych skrzatów. Oto krótka prezentacja dzieł:

Kiermaszowe produkcje

Jak co roku warsztaty ceramiczne zaangażowały się w akcję charytatywną „Pola nadziei”. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w ramach zajęć ceramicznych oraz artystycznych tworzyli piękne ozdoby o tematyce świątecznej. Prace wykonane przez uczniów cieszyły się dużym powodzeniem i prawie w całości zostały sprzedane na kiermaszu w grudniową niedzielę adwentową. A to kilka a nich w …

Kontynuuj czytanie