Spotkanie z ks. biskupem Piotrem Gregerem

We wtorek 17 marca gościliśmy w naszej szkole biskupa pomocniczego diecezji bielsko – żywieckiej Piotra Gregera, który przybył do nas w ramach rozpoczynającej się wizytacji kanonicznej dankowickiej parafii. O godz. 10.00 spotkał się z uczniami szkoły podstawowej, o godz. 11.00 z gimnazjalistami, a na końcu z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły. Spotkania rozpoczęły się przygotowanymi na tę okazję programami słowno – muzycznymi. Następnie głos zabrał ks. biskup. Swoje wystąpienie skierowane do gimnazjalistów oparł na przygotowanych wcześniej przez młodzież pytaniach. – Człowiek musi w swoim życiu odkryć swoje powołanie, bo jeśli się pomyli, będzie się męczyć sam ze sobą, a inni z nim – powiedział, nawiązując do słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II w Katowicach w 1983 roku, które to słowa miały ogromny wpływ na wybór drogi życiowej przyszłego biskupa, wahającego się wtedy, czy wybrać kapłaństwo czy karierę sportową. Biskup mówił także m. in. o wychowawczej roli sportu, który jego samego nauczył samodyscypliny i szacunku do drugiego człowieka. Kończąc spotkanie, życzył gimnazjalistom trafnych życiowych wyborów, by nie męczyli się sami z sobą, a inni z nimi.