Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych w LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Czechowicach – Dziedzicach

– Talent jest czymś, co każdy z nas otrzymuje w chwili narodzin. Jeden dostaje więcej, drugi mniej, ale to nieważne. Ważne jest to, co później z tym talentem zrobimy. W naszych rękach spoczywa nasz los i konieczność rozwoju – takimi słowami dyrektor LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Czechowicach – Dziedzicach Jan Bieroński powitał uczniów gimnazjów zgromadzonych w kinie „Świt”. Młodzież zebrała się tam, aby uczestniczyć w podsumowaniu konkursów przedmiotowych, które odbyły się w marcu w tamtejszym liceum pod patronatem Starosty Bielskiego i Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku -Białej oraz by uczestniczyć w „Wiośnie Talentów”. Był to program artystyczny mający na celu zaprezentowanie zdolności uczniów wspomnianego liceum. I tak oto 24 kwietnia mieliśmy okazję podziwiać wręcz profesjonalne wykonania polskich oraz zagranicznych utworów przy akompaniamencie gitary, fortepianu, a nawet autorskie piosenki zespołu, do którego należy jeden z uczniów. Wysłuchaliśmy porywających recytacji, zobaczyliśmy wręcz doskonałą grę aktorską. Całość poprowadzili sami uczniowie, a wśród nich znalazła się drugoklasistka Karolina Perlik – absolwentka naszej szkoły. Wreszcie pod koniec spotkania przyszedł czas na rozdanie dyplomów laureatom i ich opiekunom. Delegację dankowickiego gimnazjum stanowili Wojciech Sobik (I miejsce w konkursie z geografii) i Klaudia Jonkisz (II miejsce w konkursie z j. polskiego) pod opieką pani Zofii Bierońskiej. Nagrodzona została również nieobecna Justyna Szymczyk (III miejsce w konkursie z geografii) z opiekunką panią Bożeną Motyką. Ten krótki, ale niezwykle bogato wypełniony czas z pewnością przyczynił się do utwierdzenia nas w zbliżającej się decyzji wyboru szkoły lub skłonił do refleksji przed jej podjęciem. Patrząc na swoje osiągnięcia możemy dostrzec, w czym jesteśmy dobrzy, co jest naszą pasją, jaki posiadamy talent. Z kolei liczne występy przypominają nam o tym, że przede wszystkim musimy się rozwijać, robić to, co kochamy i podejmować coraz to nowe wyzwania oraz wytyczać sobie nowe cele.

Klaudia Jonkisz kl. III a