GIMNAZJALNY DZIEŃ OTWARTY DLA KLAS VI

W środę 22 kwietnia do naszego gimnazjum  zawitali uczniowie z klas szóstych ze Starej Wsi, aby  zobaczyć naszą szkołę,  toczące się w niej życie, a także poznać swoich przyszłych kolegów. Goście po przyjeździe zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie poznali nauczycieli, wysłuchali piosenki ,,Halleluja” w wykonaniu chórku szkolnego, podziwiali występ zespołu tanecznego oraz kabaret przygotowany przez uczniów klasy II gimnazjum Pod kierunkiem ks. Dawida. Po zakończeniu tej części spotkania, uczniowie losowali cukierki w różnych kolorach, które oznaczały przynależność do grup. Zostały one oprowadzone po klasach, w których zostały przygotowane przeróżne doświadczenia i pokazy.

Pierwszą z nich była sala komputerowa, w której p. Józef Błaszczak przeprowadził doświadczenia fizyczne. Następna grupa udała się do klasy biologicznej, prowadzoną prze p. Krystyna Sznaider, w której uczniowie musieli ułożyć sześcian z puzzli. Kolejną atrakcją była wizyta w klasie chemicznej,  w której p. Marzena Nycz w raz z uczniami gimnazjum.  przygotowała różne doświadczenia chemiczne m.in. była to burza w probówce. Potem goście udali się do świetlicy, gdzie grupa wraz z p. Marzeną Jarosz wykonała piosenkę ,,Tyle było dni”.

Po uczestniczeniu we wszystkich zajęciach, uczniowie spotkali się  znowu na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie zatańczyli do piosenki ,,Chocolate”. Na uczniów czekał także poczęstunek oraz drobne upominki.

Na zakończenie Dnia Otwartego szóstoklasiści wraz z Samorządem Uczniowskim wykonali taniec belgijski.

Mam nadzieję, że wizyta w naszym gimnazjum wszystkim zaproszonym bardzo się podobała i miło spędzili u nas czas.

Adrianna Drabek z kl. Ia