Zielona Szkoła Łeba 2016

Nadmorska pogoda ma to do siebie, że raz deszcz pada, raz słońce świeci na niebie. A my pomimo tego, świetnie się bawimy i ciągle mamy zadowolone miny.

W okresie 16.05-28.05.2016 roku część uczniów z klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Dankowicach wyjechała na Zieloną Szkołę. Uczniowie wzbogacali wiedzę książkową cennymi doświadczeniami wynikłymi z niezapomnianych wycieczek i wypraw. Zmierzyli się także z tęsknotą za domem i stali się bardziej samodzielni. Tegoroczna Zielona Szkoła odbyła się w maju i trwała 13 dni. Pogoda naprawdę Nam dopisywała i Uczniowie skorzystali nie tylko z nadmorskiej bryzy pełnej jodu, ale także promieni słonecznych i wody morskiej, której temperatura mimo że nie odstraszała Uczniów, pozostawiała jednak wiele do życzenia… Tłumów także nie było, więc Łeba była cała nasza. Ośrodek wypoczynkowy – tak świetnie wyposażony, stał się czasowo naszym drugim domem i szybko przypadł nam do gustu.

Byliśmy w Największym Parku Dinozaurów w Polsce, odwiedziliśmy SeaPark w Sarbsku podziwiając niesamowite foki, zmierzyliśmy się z ruchomymi wydmami w przepięknym Słowińskim Parku Narodowym, gdzie płynęliśmy przez Jezioro Łebsko i podziwialiśmy wspaniałą florę i faunę. Rejs po morzu, był równie imponujący. Byliśmy także w Magicznych Lustrach, Muzeum Motyli i Owadów, Domu do Góry Nogami. Ponadto czas spędzany nad morzem obfitował w wiele konkursów, niespodzianek i spacerów.

Zielona Szkoła zasługuje na złoty medal bezpieczeństwa ponieważ nie wydarzył się żaden przykry wypadek, a zdrowie jak

i humor dopisywały od pierwszego dnia pobytu aż do samego końca.