Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Coś się kończy, by coś mogło zacząć się. „Każda historia ma swój koniec, ale w życiu każdy koniec, jest także początkiem nowej historii”.

 

Ciężka całoroczna praca nareszcie została uhonorowana świadectwami i nagrodami. A tych drugich było naprawdę BARDZO dużo. Nadszedł zasłużony odpoczynek, nadeszły beztroskie WAKACJE!!! Gratulujemy wszystkim uczniom za tak długi i wytężony wysiłek intelektualny, za podjęcie wyzwania: pieszej wędrówki, z ciężkim plecakiem, nieraz pod górkę, w pocie czoła, czasem w nieznane, we łzach, w szczęściu, radości z sukcesów i z przebywania z przyjaciółmi. Każdy dzień przynosił nam nowe doświadczenia, wzbogacał nas o nową wiedzę, każdego też dnia chętnie chodziliśmy do szkoły, nie tylko, aby się uczyć, ale aby miło i pożytecznie spędzić ten czas w najlepszym towarzystwie. To był piękny rok szkolny, rok w którym pierwszaczki musiały zmierzyć się z trudami szkolnymi-świetnie im się to udało, szóstoklasiści musieli sprostać ogromowi wymagań stawianymi przed nimi-też wypadli wspaniale. Drugoklasiści, trzecia klasa, czwarta i piąta, dorównywali kroku kolegom i koleżankom, osiągając sukcesy w wielu dziedzinach. To był rok wspaniałych uroczystości, wspaniałych wspólnie spędzonych chwil, wycieczek, cudownej Zielonej Szkoły, podniosłych chwil, zwycięstw, sukcesów. Zakręciło się też wiele łez w oczach ponieważ żegnaliśmy wspaniałe Panie: Panią Joasię i Panią Jadzię odchodzące z Naszej szkoły. Rozstawaliśmy się z kochanymi Wychowawczyniami i z szóstą klasą, która co prawda daleko nie odchodzi, ale zamyka za sobą kolejny etap w życiu. W efekcie był więc ocean łez, nostalgia, tęsknota, radość i duma. Taka mieszanka…:-) Przebrnęliśmy przez ten rok szkolny niczym indiańska strzała, trafiająca w sam środek tarczy. Daliśmy radę. Byliśmy odważni, dzielni, zabawni, szaleni, ciekawi świata i bezpieczni. Nad naszym bezpieczeństwem i nad naszą pracą podczas tej wyprawy czuwali nasi najlepsi Przewodnicy Życiowi-Nauczyciele i wszyscy Pracownicy szkoły. Dziękujemy Im bardzo. Za naszymi sukcesami stali także Nasi Rodzice, którzy tak jak i Nauczyciele nieustannie motywowali do pracy, cieszyli się z naszych sukcesów i pocieszali w słabszych chwilach. Poznaliśmy swoje słabe i mocne strony, testowaliśmy nasze możliwości, wytyczaliśmy granice, zdobywaliśmy nowe lądy intelektualne, poszerzaliśmy horyzonty. Teraz, u progu wakacji, jesteśmy starsi i wewnętrznie bogatsi. Kolejna karta została zapisana. Odpoczywajmy i poznawajmy świat, bo nauka to nie tylko szkolne mury i ławka. To całe nasze życie. Bezpiecznych i niesamowitych wakacji!!!!!