Po raz pierwszy w naszej szkole.

Przewodnicząca klasy III”b” Zuzia Faruga na początku listopada zaproponowała abyśmy zorganizowali Dzień Misia w naszej klasie w związku z Światowym Dniem Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada.

Do dyskusji nad tym pomysłem wciągnęliśmy kolegów z innych klas. Wynikiem był zorganizowany 25 listopada kiermasz pluszowych maskotek.

Przez kilka dni uczniowie klas drugich i trzecich przynosili maskotki z którymi postanowili się rozstać. Sprawdziło się hasło: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. Kupujących było wielu, od przedszkolaków do gimnazjalistów. Za symboliczne złotówki w pięknych maskotkach przebierali rodzice i pracownicy szkoły.

W tym dniu prawie każdy przyszedł do szkoły ze swoim misiem, który towarzyszył mu podczas zajęć. Mogliśmy poznać ich imiona i historie. Niektóre z nich w klasie II”a” opowiadały bajki. Na koniec rysowaliśmy ich portrety i oglądaliśmy bajki           z misiami w roli  głównej.

Ze sprzedaży maskotek  uzyskaliśmy kwotę 390zł, którą przekażemy na Pola Nadziei.