„Strofy o jesieni” Kwadrans czytelniczy literatury dziecięcej o tematyce przyrodniczej

 

Przyroda to wdzięczny temat dla wielu pisarzy i poetów. Opisy pięknej i zapierającej dech w piersiach natury można spotkać na kartach wielu książek. W ramach cyklicznych „kwadransów czytelniczych” w bibliotece szkolnej, w dniach 21 września i 11 października zorganizowano głośne czytanie tekstów takich pisarzy jak: J. Brzechwa, J. Czarnecki,

  1. Flisak, M. Konopnicka, J. Krakowski, M. Krzemień, T. Kubiak, H. Łochocka, J. Tuwim.

W spotkaniach czytelniczych uczestniczyło 15 uczniów z klasy IIIa i IVa.

Młodzi czytelnicy płynnie, odpowiednio intonując, czytali fragmenty wierszy i prozy wybranych przez siebie autorów ze zbiorów biblioteki szkolnej i z własnych, domowych biblioteczek.

 

Opracowała Bernadeta Pieczka