XII Piknik Ogrody Plebańskie

Piknik na Ogrodach Plebańskich dwunasty już raz organizuje Towarzystwo Miłośników Dankowic. Największą jego atrakcją, są niezmiennie: występy dzieci i młodzieży z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. To właśnie one przyciągają mnóstwo osób, które chcą zobaczyć swoje dzieci, wnuki, pociechy.

W tym roku było tanecznie, było także rycersko i walecznie. Nie obyło się także bez płaczu. Świetnym programem artystycznym poczęstowali nas wychowankowie przedszkola-były wspaniale dobrane, energiczne tańce, płacząca królewna, piękne wiersze i piosenki. Wszystko dobrze się skończyło, odbyło się huczne wesele… 🙂

Również uczniowie Zespołu Szkół w Dankowicach pod kierownictwem Pań: Marzeny Jarosz, Anny Danek, Zofii Bierońskiej oraz Agnieszki Ślósarczyk zaprezentowali się tańcząco-śpiewająco, w poezji, na trawie, na scenie, w upale. Mogliśmy posłuchać i zobaczyć niebywałe talenty, nacieszyć oko, ucho, a także przyłączyć się do wspólnej zabawy, jaką zafundowali nam uczniowie z Panią Ślósarczyk prezentując tańce lednickie.

Mile minęło to niedzielne, leniwe popołudnie: na łonie natury, gdzie otaczali nas życzliwi i uśmiechnięci ludzie i zielone drzewa fundując nam przyjemny półcień. Gratulacje dla wszystkich uczestników, nauczycieli przygotowujących dzieci i młodzież oraz dla organizatorów.