Inauguracja Pól Nadziei 2019

Wzorem minionych lat dankowicka szkoła angażuje się (jako jedna z 55 szkół z terenu Bielska – Białej i okolic) w realizację ogólnopolskiego programu Pola Nadziei mającego na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej, uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych oraz pozyskiwanie pieniędzy na funkcjonowanie Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku – Białej.
Uroczysta inauguracja Pól Nadziei 2019 miała miejsce 22 października w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku – Białej. Uczniów z Dankowic reprezentowały gimnazjalistki: Maria Ochman i Karolina Polak.
Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem ekumenicznym pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera. Głos zabrała także czuwająca nad całym przedsięwzięciem prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego pani Grażyna Chorąży oraz zaproszeni goście. Następnie wszystkim szkolnym delegacjom przekazano cebulki żonkili, kwiatów symbolizujących akcję.
Oficjalne rozpoczęcie Pól Nadziei 2019 w Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Dankowicach nastąpiło 31 października. Uczestniczyli w nim: p. dyrektor Dorota Foltan, nauczyciele odpowiedzialni za realizację programu na terenie szkoły, czyli Sylwia Matusiak, Kamila Borys i Zofia Bierońska oraz przewodniczący klas IV – VIII i klas trzecich gimnazjum. Wszyscy wspólnie zasadzili przed szkołą przywiezione przez Marysię i Karolinę z uroczystej inauguracji cebulki żonkili, które zakwitną wiosną jako symbol nadziei dla osób przebywających w hospicjach. Teraz pora na konkretne działania.