XIV Piknik Rodzinny w Ogrodach Plebańskich

W niedzielę 9 czerwca przy plebanii w Dankowicach odbył się XIV Piknik Rodzinny. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1600, a zakończyło o godz. 2100 wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Inicjatorem i organizatorem imprezy po raz kolejny było Towarzystwo Miłośników Dankowic. Program składał się z występów zaproszonych gości, czyli zespołu stowarzyszenia „Beskidnicy” z Mesznej, kapeli „Sokoły” z Krzyżowej oraz zespołu „Betania” ze Starej Wsi, a także miejscowych artystów.

 Jako pierwsi na plenerowej scenie wystąpili wychowankowie Przedszkola Publicznego
w Dankowicach, a po nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Dankowicach, prezentując swoje umiejętności wokalno – taneczne. Drugoklasiści wykonali cztery piosenki: „Gdyby słońce było słodkie”, „Wesoła rodzinka”, „Plecak, torba i walizka” oraz „Prosimy was o uśmiech”, a Kinga Waluszek (laureatka Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. M. Papiurek) zaśpiewała dwa utwory: „Dzień Niepodległości” i „Nasza najpiękniejsza”. Zobaczyliśmy też układy taneczne w wykonaniu uczniów klas IV, VI i VII. Na estradzie wystąpiły również laureatki szkolnego konkursu piosenki obcojęzycznej „You can sing!”. Klaudia Pławecka (I miejsce w kategorii kl. VI – VII i gimnazjum) wykonała utwór Johna Legenda „All of mee”, a Kamila Jędrusiak (II miejsce w kategorii kl. I – III) zaśpiewała piosenkę „Thrills” (w oryginale wykonuje ją Sia).

Nie zabrakło występu zespołu „Dankowianie” oraz koncertu Orkiestry Dętej OSP Dankowice, w wykonaniu której usłyszeliśmy utwory: marsz „Blaze Away”, swing Ralfa Flanagana „Hot Toddy”, wiązanka popularnych melodii ludowych w aranżacji dixielandowej „Polish Country”, „Carmen Quick”, „Volare”, „Hight Society” oraz „ W zielonym gaju”.

            Dla najmłodszych uczestników pikniku jak zwykle dużą atrakcję stanowił nieodpłatny ogródek zabaw ze zjeżdżalnią i dmuchanym zamkiem, ale także przeprowadzane przez zbójników ze stowarzyszenia „Beskidnicy” konkurencje, w których m. in. można było sprawdzić się w rzucaniu podkową, toporkiem, strzelaniu z łuku. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody, dyplomy oraz zostali uroczyście mianowani na zbójników i frajerki. Wręczono też nagrody laureatom organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Dankowic konkursów. Swoje umiejętności prezentowała również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Dankowice.

Czynne były stoiska kulinarne oferujące żurek, prażone, pieczoną kiełbasę, zimne i ciepłe napoje, lody, a uczniowie naszej szkoły w ramach akcji „Pola Nadziei 2019” zorganizowali kiermasz ciast, galaretek i prac ceramicznych. Pozyskana w ten sposób kwota 1100 zł przekazana została na wsparcie funkcjonowania stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku – Białej.