Moja miejscowość w 3D

Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dankowicach!

Zapraszam serdecznie wszystkich Was do wzięcia udziału w konkursie pt. „Moja miejscowość w 3D”. Jest to konkurs podsumowujący projekt innowacyjny pt. „Patriotyzm lokalny – co to?” prowadzony w klasie 7 b i trwający już dwa lata. Ma on na celu uświadomienie uczniom, co znaczy być patriotą w dzisiejszych czasach, a jednocześnie zaznajomić uczestników z kulturą, tradycjami i historią miejscowości Dankowice.

Uczniowie na lekcji wychowawczej odwiedzali (również wirtualnie) miejsca mające kluczowe znaczenie w rozwoju i funkcjonowaniu wsi Dankowice, m. in. budynek naszego kościoła parafialnego, plebanię, cmentarz, budynek OSP Dankowice, dwór w centrum Dankowic wraz z dawnym ogrodem wokół niego (pełniącym niegdyś funkcję placu zabaw dawnego przedszkola) oraz dwór na Dziadowiźnie, kapliczkę Świętego Maksymiliana Kolbego na Kaniówku, dawny Dom Nauczyciela przy ulicy Świętego Wojciecha, Ośrodek Zdrowia wraz z miejscem dawnej szkoły podstawowej i nieistniejącej już poczty, jak również aktualną siedzibę Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Dankowicach, której uczniami jesteście.

W tym czasie dzięki uprzejmości osób: Księdza Proboszcza Józefa Jakubca, Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Dankowic Pana Kazimierza Kamińskiego, dawnego nauczyciela historii w naszej szkole Pana Zdzisława Chmielarczyka czy Sekretarza zarządu OSP w Dankowicach Pana Piotra Kozieła uczniowie poznali wiele ciekawostek historycznych, jak również poznali zakamarki wszystkich tych budynków, gdzie zwykle większość z nas nie ma wstępu.

W ramach projektu pozostało jeszcze zwiedzanie Kopca na „Kleczkowicach” i Stadionu LKS Pasjonat. Jednak już teraz zachęcam wszystkich Was do wzięcia udziału w konkursie. Polega on na wykonaniu pracy plastycznej w formie makiety stworzonej z przestrzennych figur geometrycznych (np. z pudełek po sokach, herbatach, puszek, różnych kartonów, rolek papieru, bibuły, woreczków foliowych, papieru kolorowego) przedstawiającej znaczący obiekt wsi Dankowice, z którym zapoznawała się klasa 7 lub który uważacie za najważniejszy w naszej  miejscowości.

Zdjęcia prac lub filmiki proszę przesyłać na adres mailowy anna.duraj170@gmail.com. Na prace czekam do 16 maja 2021 roku. Należy je podpisać imieniem i nazwiskiem autora oraz podać klasę, do której uczęszcza oraz nazwać obiekt, który przedstawia. Wielkość dowolna.

Wszystkich serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie!

Anna Duraj