Inauguracja Pól Nadziei 2014

21 października w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku – Białej odbyło się uroczyste rozpoczęcie dziesiątej edycji programu „Pola Nadziei 2014”. Uczestniczyć w niej będzie 85 szkół
z Bielska – Białej i okolic. Po raz kolejny w akcję angażują się także gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Dankowicach. Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się przedstawiciele parlamentarzystów, władz samorządowych, oświatowych, nauczyciele, uczniowie oraz duchowni na czele z biskupami: Piotrem Gregerem i Pawłem Anweilerem, którzy przewodniczyli ekumenicznemu nabożeństwu. Gimnazjalistów z Dankowic reprezentowały: Kinga Polak, Justyna Szymczyk i Klaudia Jonkisz. Po uroczystości odebrały one cebulki żonkili przeznaczone do zasadzenia przy naszej szkole.