Uroczyste podsumowanie PÓL NADZIEI 2014

16 czerwca w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku – Białej odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Pola Nadziei 2014”, w ramach której już po raz czwarty, podejmując od października różne inicjatywy, wspieraliśmy budowę stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej. Tym razem na ten cel uzbieraliśmy i przekazali na konto Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego kwotę 4650 zł. Zaangażowanie uczniów dankowickiego gimnazjum zostało nagrodzone pięknym pucharem i pamiątkowym dyplomem za szczególnie wyróżniające się zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei 2014”. Powodem do ogromnej radości i satysfakcji jest fakt, że znaleźliśmy się w gronie 16 szkół, które zebrały na budowę hospicjum najwięcej pieniędzy (w sumie ponad 117 tys zł).
W uroczystości oprócz przedstawicieli zaangażowanych w realizację programu szkół z Bielska – Białej i okolic (w tym roku było ich 85) uczestniczyli m.in. biskupi: Piotr Greger i Paweł Anweiler, posłowie: Stanisław Szwed, Stanisław Pięta i Jacek Falfus, senator Rafał Muchacki, prezydent Bielska – Białej Jacek Krywult. Nasze gimnazjum reprezentowały: p. dyrektor Dorota Foltan, p. Zofia Bierońska oraz przedstawicielki uczniów: Kinga Polak, Klaudia Jonkisz i Kinga Tatara.
W swoim wystąpieniu podczas nabożeństwa ekumenicznego bp P. Anweiler przywołał słowa króla Salomona: „Nie wzbraniaj się czynić dobrze potrzebującemu, jeżeli to leży w twojej mocy.” Powiedział także, że nikt z nas nie jest aż tak ubogi, by nie mógł czegoś z siebie dać drugiemu. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w mijającym roku szkolnym w jakikolwiek sposób zaangażowały się w to piękne dzieło. Liczymy na Wasze wsparcie w kolejnej edycji programu. Niechaj jeden drugiego swą postawą motywuje i zachęca do czynienia dobra. Razem możemy więcej 🙂