Powrót do Rok szkolny 2016/17

Kiermasz w Starostwie Powiatowym

Uczniowie trzech gimnazjów z Pisarzowic, Wilamowic i Dankowic zorganizowali w Starostwie Powiatowym kiermasz polsko – węgierskich produktów.

Młodzież z gminy Wilamowice aktywnie współpracuje z młodzieżą z Węgier z miasta Kisujszallas realizując projekt Erasmus plus, działanie: Partnerstwo Strategiczne KA2 – Edukacja.

9 lutego na kiermaszu w bielskim Starostwie można było podziwiać własnoręcznie wykonane przez uczniów zegary, maskotki, kartki, łapacze snów, ściereczki, ozdobne pudełka i inne ciekawe gadżety, a także miody. Część produktów wykonała młodzież z Węgier z partnerskiego miasta i przekazała je swoim polskim kolegom i koleżankom.

Uczniowie uczą się przedsiębiorczości, kreatywności, rozwijają talenty i swoje umiejętności zarządzania i poruszania się po lokalnym rynku. Polsko – węgierskie kontakty szkół służą też wzajemnej wymianie doświadczeń edukacyjnych, poznaniu mechanizmów rynkowych, a nawet bilateralnej współpracy w wielu dziedzinach.

Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem, uczniowie uzyskane środki ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych produktów postanowili przeznaczyć na zakup materiałów do produkcji nowych regionalnych wyrobów.