Październik 2014 archive

Otrzęsiny po grecku

Pomimo deszczowej, ponurej pogody w naszym gimnazjum 23 października 2014 r. było zapewne gorrrąco, a to za sprawą uroczystego przyjmowania pierwszaków do grona pełnoprawnych gimnazjalistów. Organizatorzy, czyli klasy drugie na czele z paniami: Moniką Wilkosz i Sylwią Matusiak – Śledź, zapewnili zabawę w stylu greckim, zabierając młodszych kolegów w podróż na Olimp. Z załączonych poniżej …

Kontynuuj czytanie

Kl. II a na warsztatach ekologicznych w Rajczy

Po czerwcowym trzydniowym pobycie w Rycerce Górnej uczniowie kl. 2 a gimnazjum znów wyruszyli w Beskidy, by odkrywać tajemnice górskiego lasu podczas warsztatów ekologicznych. 20 i 21 października przebywali w Rajczy Nickulinie, by tym razem podziwiać piękno gór w jesiennej szacie.

Inauguracja Pól Nadziei 2015

To już kolejny rok naszego zaangażowania w program Pola Nadziei. 6 października przedstawiciele dankowickiego gimnazjum przywieźli z Bielska – Białej cebulki żonkili, kwiatów będących symbolem tej akcji, zakwitnięcia których nie po raz pierwszy będziemy oczekiwać na wiosnę. W piątek 10 października zostały one uroczyście zasadzone na terenie naszej szkoły.