Uroczyste podsumowanie Pól Nadziei 2015

W poniedziałek 22 czerwca w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku – Białej odbyło się podsumowanie akcji Pola Nadziei 2015. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12. 30 nabożeństwem pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera, który w imieniu Kościoła podziękował wszystkim w jakikolwiek sposób działającym na rzecz Pól Nadziei. – Cieszy fakt, że w to dzieło angażują się środowiska szkolne. Dziękuję za to, co już się dokonało. Proszę też o modlitwę w intencji hospicjum – powiedział. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele naszego gimnazjum: Klaudia Jonkisz, Kinga Tatara, Joanna Jonkisz, Łukasz Zawadzki, Kacper Chmielniak oraz panie: Barbara Mynarska i Zofia Bierońska. Po nabożeństwie głos zabrała prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego pani Grażyna Chorąży. Z jej wystąpienia dowiedzieliśmy się, że w kończącej się właśnie edycji Pól Nadziei uczestniczyło 85 szkół. Rozpoczęta w marcu 2010 roku budowa Hospicjum im. św. Jana Pawła II jest zakończona, a obecne prace koncentrują się na zakupie sprzętu i wyposażeniu wnętrz. Pani prezes zapowiedziała kontynuację Pól Nadziei, ponieważ z uruchomieniem hospicjum wiążą się olbrzymie koszty. – Dziękuję wszystkim, którzy wspierają to wielkie Boże dzieło. Myślę, że Hospicjum im. św. Jana Pawła II będzie chlubą naszego miasta i diecezji – powiedziała, kończąc swoje wystąpienie.
Podczas uroczystości wręczono także podziękowania i puchary szkołom, które wyróżniły się swoim zaangażowaniem w Pola Nadziei. Ogromną radością jest dla nas fakt, że zaangażowanie dankowickich gimnazjalistów uznano za szczególnie wyróżniające i dzięki temu znaleźli się w gronie najlepszych w dziedzinie pomagania.

Font Resize
Kontrast