Dankowickie obchody Święta Niepodległości

Pochmurna listopadowa pogoda przerodziła się w barwne i radosne wspomnienie dzięki dzisiejszym występom artystycznym w naszej miejscowości (11.11.2015r. środa). Po uroczystej Mszy Świętej, obchody Święta Niepodległości przeniosły się na salę OSP, gdzie Dzieci i Młodzież z Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uświetniły drugą część programu. Dopełnieniem występów była wystawa przepięknych prac plastycznych Uczniów. Przygotowana uroczystość zachwyciła wszystkich obecnych Gości, którzy wychodzili z sali w pogodnych nastrojach, otrzymując fasolki z orzełkiem i z przesłaniem niepodległościowym.
Świętowanie niepodległości mająca tak niesamowity charakter wyzwala w nas radość z wolności, jednoczy nas i karmi nasze dusze. Oby troska o jutrzejszy dzień była zawsze wypełniona beztroską słodkiej wolności…
NIEPODLEGŁOŚĆ
Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość.
Niepodległość to brąz na cokołach,
lecz na co dzień – mówiąc po prostu
polski dom, polski las, polska szkoła,
polska władza i polski Kościół.
Ono znaczy – bez strachu spać.
Ono znaczy – spokojnie się budzić,
kochać, śmiać się i pewnie trwać
– w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.
Marcin Wolski

« z 2 »
Font Resize
Kontrast