Inauguracja Pól Nadziei 2016

Rozpoczął się siódmy rok zaangażowania dankowickich gimnazjalistów i nauczycieli w ogólnopolski program POLA NADZIEI, czyli akcję mającą na celu pozyskiwanie pieniędzy na budowę stacjonarnego hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej. W czwartek 15 października w bielskim kościele pw. NMP Królowej Polski miała miejsce uroczysta inauguracja Pól Nadziei 2016. Naszych gimnazjalistów reprezentowały trzecioklasistki: Julia Szczerbowska, Wiktoria Pucka, Monika Płaszczyca i Karolina Zarębska. Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo ekumeniczne odprawione pod przewodnictwem ks. Marka Studenskiego i bp. Pawła Anweilera.
Z wystąpienia prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego pani Grażyny Chorąży dowiedzieliśmy się, że do tegorocznej edycji programu przystąpiło 76 szkół. Budowa hospicjum jest ukończona. W budynku przy ul. Zdrojowej od 15 lipca br. mieści się siedziba Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego. Umeblowane są pokoje chorych, kuchnie, łazienki, zamawiany jest sprzęt medyczny i przygotowywana dokumentacja potrzebna, by rozpocząć działalność hospicjum.
Po zakończeniu uroczystości przedstawiciele szkół biorących udział w Polach Nadziei 2016 otrzymali cebulki żonkili, symboli nadziei, by zasadzić je w przyszkolnych ogrodach. Przed naszą szkołą uczniowie zasadzili je w poniedziałkowy poranek 19 października w obecności pani dyrektor Doroty Foltan, pani wicedyrektor Barbary Mynarskiej, koordynatora akcji pani Zofii Bierońskiej, przedstawicieli klas gimnazjalnych oraz Samorządu Uczniowskiego
Tegoroczna inauguracja była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć efekty dotychczasowego zaangażowania w zbiórkę pieniędzy na budowę hospicjum, zwiedzając wnętrze budynku. Owoc tych działań jest imponujący, wzruszający i motywujący do dalszego zaangażowania. Pola Nadziei i budowa Hospicjum im. Jan Pawła II to naprawdę piękne i wyjątkowe dzieło, w którym i nasi uczniowie (obecni i byli) mają swój istotny udział. – Błogosławieństwem jest to, że akcja Pola Nadziei odwraca uwagę dzieci i młodzieży od nich samych, a ukierunkowuje ich na innych, co dziś jest na wagę złota – powiedział ks. Marek Studenski. Natomiast p. Grażyna Chorąży pod adresem uczniów skierowała następujące słowa: „Życzę wam, byście, w myśl słów św. Jana Pawła II, że bogaty jest ten, kto potrafi rozdawać, stali się najbogatszymi ludźmi świata.”

Font Resize
Kontrast