Wizyta w Banku Spółdzielczym.

 

Zostaliśmy zaproszeni do Banku Spółdzielczego w Wilamowicach. Powitała nas starszy specjalista pani Dorota Wiewióra. Na początku zostaliśmy zapoznani z historią Banku Spółdzielczego w Wilamowicach. Mieliśmy niepowtarzalną okazję poznania pracy banku „od kuchni”. Zwiedzaliśmy pomieszczenia niedostępne dla klientów. Oglądaliśmy archiwum, serwerownię – „serce ” komputerów i zabytkowy sejf w galerii. Poznaliśmy pracę wykonywaną na różnych stanowiskach w banku.

Największą ciekawostką było dla nas poznanie zasad działania bankomatu widzianego „od tyłu”. Poczuliśmy na własnych rękach faktyczny ciężar pieniędzy.

W sali konferencyjnej poznaliśmy różne rodzaje kart płatniczych i sposoby korzystania z nich. Po raz kolejny zachęcono nas do oszczędzania – najpierw w SKO, a później w banku.

Dziękujemy za zaproszenie. Lubimy takie lekcje.

Uczennice klasy VI – Natalia Frątczak, Marta Smętek