„KOS – ik” zachęca do gromadzenia „zapasów”.

Jak co roku „SKO – wicze” zachęcają wszystkich uczniów naszej szkoły do oszczędzania. Wiedząc o tym, że nic tak nie przemawia do wyobraźni jak obraz, humor i piosenka uczniowie klasy II”a” na apelu szkolnym zaprezentowali własną interpretację wiersza Jana Brzechwy „Rozrzutny wróbel”. Bardzo podobały się stroje, rekwizyty i dekoracja przygotowane przez nas i rodziców. Udało nam się      w zabawny sposób przekazać myśl wiersza: „że kto oszczędza, temu nie grozi nędza.”

Druga część przedstawienia pt. „Ziarnko do ziarnka” przygotowana przez klasę III”b” zachęcała do różnych form oszczędzania. Na scenie pojawiły się ucharakteryzowane postaci: Woda, Żarówka, Książka, Plastik, które odwiedziły uczniów w pewnej klasie. Przekonywały ich do oszczędzania: prądu, książek, wody, a co za tym idzie – pieniędzy. Przedstawieniu towarzyszyły piosenki               w wykonaniu uczniów z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych wykonanych z surowców wtórnych: puszek, butelek, nakrętek, pojemników. W ten sposób zwróciliśmy kolegom uwagę na możliwości ich wykorzystania.

Pokazaliśmy, jak można zorganizować sobie dobrą zabawę nie wydając ani grosza.