Jasełka

Ostatnie tygodnie składały się z dni raz ponurych, szarych, raz delikatnie otulonych kołderką śniegu lub szronu. Mroźne dni, ale myśl o nadchodzących Świętach rozgrzewała serca nie tylko dzieci, ale i dorosłych, nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Nastrój świąteczny już od pierwszych dni grudnia unosił się w powietrzu. Świąteczne prace, konkursy, przygotowania, mikołajki, rozbrzmiewające kolędy, wszystko to, sprawiało, że czas oczekiwania był pełen emocji.
Dzisiejsze jasełka były punktem kulminacyjnym tego grudniowego, jakże wspaniałego okresu przedświątecznego. Klasy III szkoły podstawowej wraz z Panią Krystyną, Marzeną i Grażynką, przygotowały na dzisiejszy dzień jasełka. Były one podsumowaniem atmosfery świątecznej, ale też wysiłków, jaki uczniowie musieli włożyć stwarzając jakże piękną inscenizację.
Przed jasełkami uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zostali wyróżnieni w konkursach, o których wspomniano wyżej, a które uściślimy w późniejszym czasie,
Jasełka, które przede wszystkim skupiły się na postaciach pobocznych-pastuszkach, diabłach, aniołach, pokazały nam jak wielkie znaczenie mieli ci mali-wielcy bohaterowie. Historia, w której najważniejszy jest nowonarodzony Jezus, nie miałaby takiego wymiaru, gdyby nie te postacie. Śpiący pastuszkowie, królowie, anieli w bieli i postacie z piekła rodem nieśli z sobą przesłanie-nasza droga, którą podążamy jest pełna trudnych wyborów. Jednak warto włożyć w podróż spory wysiłek, aby osiągnąć swój cel, aby dotrzeć tam, gdzie nikt nie dotarł, zobaczyć to, czego innym nie było dane zobaczyć. Podążając ścieżkami bądźmy wytrwali, pilnujmy swojego dobrego serca, jak pastuszkowie stada, nie dajmy się złu, „zło dobrem zwyciężajmy”. Ale na czas świąteczny, porzućmy wszystkie ścieżki, aby spotkać się w rodzinnym gronie. Usiądźmy wspólnie przy jednym stole, odpocznijmy. Życie to wędrówka, ale wyprawy mają również swoje porty, Zacumujmy więc nasze okręty marzeń w domowym zaciszu i cieszmy się sobą nawzajem.

Serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc w nagłośnieniu i muzyce składamy Panu Tomaszowi Kądziołce oraz wszystkim, którzy wyciągnęli pomocną dłoń podczas przygotowań.