Przedświąteczna trasa kolędowa Edycja Druga Zespół wokalno-taneczny

Trasa wpisała się już raczej w tradycję i tradycyjnie zostaliśmy ciepło przyjęci przez wszystkich „gospodarzy”. W ten sposób chcieliśmy wprowadzić w świąteczny nastrój osoby, które są bliskie naszemu sercu, współpracują ze szkołą, dbają o nas i cenią. Chcieliśmy podziękować za melodię pełną życzliwości, zrozumienia i radości, która jednym strumieniem tryskała z serc. Za wszelkie trudy, nierzadko bezinteresowną pomoc, niewymuszoną serdeczność, zatroskanie i naturalność. Bicie naszych serc, wspólne kolędowanie, jednoczy jeszcze mocniej i przypomina, że jeden człowiek jest ważny dla ludzi i ludzie są tak samo istotni dla tego jednego człowieka.
Nie jesteśmy sami, pędzimy przed siebie, ale nie zapominamy się zatrzymać, zadumać nad chwilą. „Chwilo trwaj, jesteś tak piękna”…
Trasa kolędowa, wydawać by się mogła, od tak, co tam, przyjemna, lekka i zwiewna. A tymczasem na drodze można napotkać wiele przeszkód, zmęczenie też szybko daje się we znaki, ciężki sprzęt grający staje się słodkim brzemieniem. Ale swoim brzmieniem w połączeniu z anielskimi głosami daje radość i satysfakcję. Jednoczy.
Niemniej jednak tegorocznej trasie kolędowej groziło przerwanie. Pan Tomasz Kądziołka i Pan Piotr Kruczek przyszli nam z odsieczą i uratowali całą sytuację, pozwalając na kontynuowanie. Z tego miejsca pragnę więc serdecznie podziękować tym Panom, bez których nie byłoby szans na dokończenie naszego kolędowania.
Miejmy nadzieję, że następny rok przyniesie nam więcej czasu w zapasie i pozwoli wzbogacić trasę o większą ilość odwiedzin.
Pragniemy, aby życzenia, które z sobą nieśliśmy dotarły do Was wszystkich.

A oto miejsca, w których gościliśmy:

 1. oddział przedszkolny grupa IV w Zespole Szkół w Dankowicach
 2. Gmina Wilamowice
 3. Gminne Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego w Wilamowicach
 4. Zakład Obsługi Szkół i Przedszkoli w Wilamowicach
 5. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach
 6. Pan Tomasz Kądziołka Stara Wieś
 7. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starej Wsi
 8. Bank Spółdzielczy w Wilamowicach
 9. Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach
 10. Ksiądz Dawid Szewczyk Kozy
 11. Przedszkole w Dankowicach
 12. Ośrodek Zdrowia w Dankowicach
 13. Apteka Dankowice
 14. Delikatesy Centrum Dankowice