„Nie zwlekajmy, do Betlejem pośpieszajmy”, czyli jasełka gimnazjalistów

„Nie zwlekajmy, do Betlejem pośpieszajmy” to tytuł jasełek, które w sobotę i niedzielę 14 i 15 stycznia o godz.18.00 na scenie OSP w Dankowicach zaprezentowała grupa 22 gimnazjalistów. W poszczególne role wcielili się:
Maria: Joanna Jonkisz
Józef: Jakub Szary
Herod: Nikodem Kądziołka
Szatan: Izabella Matlak
Hetman: Szymon Ochman
Aniołowie: Natalia Ciupaka, Adrianna Drabek, Zuzanna Kopecka, Karolina Wyrobek
Mędrcy: Patryk Englart, Kamil Witek/Miłosz Kubica, Mateusz Kluczny
Pasterze: Mateusz Hoder, Mikołaj Pilek, Dawid Machajski
Jagna: Anna Horodeńska
Diabły: Maja Juras, Roksana Świątek
Narratorzy: Natalia Kępka, Ilona Mynarska, Ewa Nowak, Anna Trojacka
Podziękowania dla: aktorów, którzy podejmując się dodatkowej pracy, wykorzystując własne talenty, utkali piękny obraz; tych, którzy dzięki swojemu wsparciu, pracy, życzliwości pomogli stworzyć nam namiastkę teatru w Dankowicach; osób, które przyjęły zaproszenie do uczestniczenia w dwudniowym święcie młodych artystów, będącym zwieńczeniem ostatnich dwóch miesięcy.