Pola Nadziei 2018 rozpoczęte

Wzorem minionych lat nasza szkoła angażuje się w realizację ogólnopolskiego programu Pola Nadziei mającego na celu propagować ideę opieki hospicyjnej, uwrażliwiać dzieci i młodzież na potrzeby osób chorych oraz pozyskiwać pieniądze na funkcjonowanie Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku – Białej. Jego uroczysta inauguracja miała miejsce 16 października w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku – Białej. Uczniów z Dankowic reprezentowały gimnazjalistki: Anna Trojacka i Karolina Polak. Natomiast oficjalne rozpoczęcie Pól Nadziei w naszej szkole nastąpiło 19 października. W słoneczne czwartkowe przedpołudnie przewodniczący klas IV – VII oraz gimnazjalnych wraz z p. dyrektor Dorotą Foltan i Barbarą Mynarską oraz przedstawicielami nauczycieli zasadzili przed szkołą przywiezione przez Anię i Karolinę z uroczystej inauguracji cebulki żonkili, które zakwitną wiosną jako symbol nadziei dla osób przebywających w hospicjach. Teraz pora na konkretne działania.