Ślubowanie klas pierwszych

…ślubujemy, że chętnie uczyć się będziemy.

Ślubowanie Uczniów klas pierwszych jest świętem całej szkoły. Dlatego w tym uroczystym dniu, wszyscy uczniowie szkoły podstawowej zgromadzili się na apelu, aby przywitać w swoim gronie PIerwszaków, którzy byli świetnie przygotowani na to, by zostać uczniami Naszej szkoły.
Oj długo dali Nam na siebie czekać, bo aż dwa lata. Ale o tym, że cierpliwość popłaca, przekonaliśmy się dziś wszyscy wraz z Panią Dyrektor, całym gronem pedagogicznym oraz dumnymi rodzicami.
Uroczyste przywitanie przybyłych przez Panią Dyrektor Dorotę Foltan oraz odśpiewanie hymnu państwowego dało początek tej zaszczytnej uroczystości. Wspaniały program artystyczny przygotowały dwie klasy pierwsze oraz ich Wychowawczynie: Pani Krystyna Iwańska oraz Pani Grażyna Adamowicz. . Prezentami i pięknym przedstawieniem przywitali uczniów także: przedszkolaki z oddziału szkolnego, zespół taneczny pod kierunkiem Pani Anny Danek oraz klasy trzecie z Panią Mariolą Sikorą, Panią Anną Danek oraz Panią Marzeną Jarosz.
Prezentów było bez liku, bo nowi Uczniowie naszej szkoły otrzymali je także od swoich Wychowawczyń oraz Rodziców.

I wreszcie nadszedł ten oczekiwany i najważniejszy moment: ślubowanie. Uczniowie pierwszych klas, przy sztandarze złożyli przysięgę uczniowską, ślubując Pani Dyrektor wiernie wypełniać swoje obowiązki. Po ślubowaniu Pani Dyrektor zaprosiła każdego z Pierwszaków do grona uczniów Szkoły Podstawowej pasując go na ucznia.

Aby uśmiech, duma, przejęcie oraz świeżość i ciekawość odkrywania trwała przez cały rok szkolny, a ośmioletnia podróż, którą rozpoczęli uczniowie klas pierwszych była pełna sukcesów, rozwoju osobistego, przyjaźni i życzliwości. By okręty Naszych Dzieci były mocne- do pokonywania trudności i przeciwności życiowych, by porażki pchały żagle do przodu i nie zatapiały nadziei. By wzburzone morze kryło w sobie pełno tajemnic i skarbów czekających na odkrycie. Aby chęć zdobywania nowych horyzontów przeważała nad lenistwem i lękiem, przyzwyczajeniami i wygodą.

Kochane Pierwszaczki, podróż w kierunku wiedzy i nauki trwa całe życie. Nigdy nie poddawajcie się w tej podróży, nigdy nie przestawajcie marzyć, nie bójcie się sięgać po to, co wydaje się być niemożliwe do osiągnięcia. A gdy zdarzy się Wam zbłądzić, to, czego się już nauczyliście, pomoże Wam wrócić na właściwe ścieżki, Ci, którzy są obok Was, poprowadzą Was w odpowiednim kierunku. Podążajcie zawsze dokładnie tam, gdzie wyznaczycie sobie cel. I nigdy nie cofajcie się do tyłu. I niech w tej podróży Anioł Stróż strzeże Was na każdym kroku.