ŚWIETNE WYNIKI CHŁOPCÓW Z NASZEJ SZKOŁY

Rok szkolny 2017/2018 jeszcze trwa, ale już dzisiaj szkolna reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica może go uznać za wyjątkowo udany. Awans do pięciu finałów powiatu bielskiego w różnych dyscyplinach świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu oraz pracowitości naszych uczniów.

W październiku po wygraniu gminnych zawodów w sztafetowych biegach przełajowych, drużyna wzięła udział w finale powiatu bielskiego i po ambitnej walce z bardzo dobrze dysponowanymi przeciwnikami zajęła III miejsce.

Tenis stołowy to dyscyplina, która w ostatnich latach przysporzyła naszej szkole wiele sukcesów. W tym roku szkolnym do finału powiatu awansowały trzy drużyny, zajmując czwarte oraz dwa szóste miejsca.

Mini piłka koszykowa to ulubiona gra naszej szkolnej reprezentacji. Przystępując do rywalizacji w tej dyscyplinie mieliśmy nadzieję na dobry występ. Świetna postawa w zawodach gminnych, w których w całym turnieju straciliśmy tylko 8 punktów pozwoliła wierzyć w sukces na dalszym etapie rozgrywek. W półfinale powiatu potwierdzona została dobra dyspozycja naszego zespołu i po pokonaniu drużyny klasy sportowej SP 5 z Czechowic – Dziedzic oraz Kaniowa cieszyliśmy się z awansu do finału powiatu. W finale bardzo dobra gra chłopaków pozwoliła kontrolować wynik przez całe zawody. Pokonując w przekonywującym stylu SP 2 Czechowice (35:18) oraz SP 2 Kozy (30:16), mogliśmy się cieszyć z pucharu oraz złotych krążków, które dumnie zawisły na szyjach drużyny.

 

Do ćwiećfinału wojewódzkiego przystąpiliśmy niestety bez dwóch podstawowych zawodników. Kontuzja oraz choroba wyeliminowały Jakuba Kowalówkę i Kacpra Hreśkę. Z mistrzem powiatu żywieckiego, czyli SP Lipowa do końca toczyliśmy równą walkę, nieznacznie przegrywając w końcówce. Mistrzowie Bielska – Białej, reprezentacja SP 27, również okazała się lepsza od naszej, grającej w niepełnym składzie drużyny. Ostatecznie zmagania w koszykówce na etapie rejonowym zakończyliśmy na III miejscu.

Równolegle podczas zmagań koszykarskich rywalizowaliśmy z dużym powodzeniem, grając w mini piłkę ręczną. Po etapie gminnym w półfinale zmierzyliśmy się ze szkołą z Bystrej oraz SP 3 Ligota. Obydwa mecze zasłużenie wygraliśmy i dzięki czemu uzyskaliśmy kolejny, upragniony awans do finału powiatu szkolnych rozgrywek. Aby zdobyć kolejny puchar oraz medale, musieliśmy pokonać drużynę z Czańca oraz SP 5 Czechowice. Spotkania były bardzo zacięte i wyrównane. Po zremisowaniu z czechowiczanami oraz pokonaniu Czańca znowu na twarzach drużyny z Dankowic zapanował uśmiech.

Ćwierćfinał wojewódzki również okazał się bardzo wymagający. Na szczęśliwej dla nas sali sportowej w Pisarzowicach pokonaliśmy mistrza Bielska – Białej SP SKTK 8:6. Kolejny mecz z drużyną SMS ŻAPN miał bardzo dramatyczny przebieg. W pewnym momencie przegrywaliśmy już 2:5. Kolektyw oraz charakter drużyny pozwolił na odrobienie strat i ostatecznie pokonaliśmy faworyzowanego rywala 8:7, ciesząc się z awansu do półfinału wojewódzkiego. Na kolejny etap rozgrywek udaliśmy się do Wodzisławia Śląskiego, gdzie po dość łatwym meczu pokonaliśmy SP Świerklany 11:6, ale niestety doznaliśmy porażki z utytuowanym rywalem z klasy sportowej SP 15 Żory.

 

II miejsce w półfinale wojewódzkim to dla naszej szkoły ogromny sukces, za który bardzo dziękujemy młodym sporowcom z SP Dankowice. Finałowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym zakończyliśmy na IV miejscu w powiecie.

Drużyna chłopców SP Dankowice : Jakub Kowalówka, Adrian Matusik, Kacper Hreśka, Szymon Fajferek, Maciej Englart, Nikodem Kóska, Karol Szczerbowski, Adrian Stawowczyk, Damian Stawowczyk, Filip Ślosarczyk, Oskar Kowalówka, Konrad Roszkowski oraz Krystian Figura.