Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2019

W dniu 21 marca 2019 roku grupa 32 uczniów z naszej szkoły (klasy  II – VIII oraz III gimnazjum) postanowiła zmierzyć swoje siły z matematyką biorąc udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”.
Zmagali się z testami w kilku kategoriach: Żaczek (klasy 2 SP), Maluch (klasy 3,4 SP), Beniamin (klasy 5,6 SP), Kadet (klasy 7,8 SP) oraz Junior (klasa III G). Zadania konkursowe różniły się od tych, które na co dzień rozwiązują uczniowie w szkole. W wielu wypadkach trzeba było wykazać się nie lada sprytem i inteligencją. Udział w konkursie poprzedziły długie tygodnie przygotowań pod kierunkiem wychowawców oraz nauczycieli matematyki z naszej szkoły. Dziś znamy już wyniki i możemy się pochwalić. Aż 7 osób otrzymało wyróżnienie!

klasa II

Mynarski Dawid, Balcarek Wojciech, Stanclik Wiktoria

klasa V

Ryszka Jan

klasa VI

Gonek Karolina, Julia Weber, Pilarz Patrycja

Gratulujemy!!!

Dziękuję Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Dankowicach za umożliwienie startu w tym konkursie poprzez wsparcie finansowe. A uczniom życzę sukcesów w kolejnych zmaganiach już za rok!