Konkurs o Papieżu

IX GIMNAZJALNY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II
Środa 2 kwietnia była w naszej szkole dniem wyjątkowym. W sali gimnastycznej zgromadziły się wszystkie klasy gimnazjalne oraz kilka klas ze szkoły podstawowej. Wzorem minionych lat
dla upamiętnienia kolejnej rocznicy śmierci Papieża Polaka oraz dla przybliżenia młodzieży tej postaci odbył się IX Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.
W zmaganiach konkursowych uczestniczyły po dwie osoby z każdej klasy gimnazjum.
W skład jury weszli: ks. proboszcz Józef Jakubiec, pani dyrektor Dorota Foltan, Sylwia Matusiak – Śledź oraz Zofia Bierońska. Najlepszą wiedzą o Papieżu Polaku wykazali się: Łukasz Borys i Tomasz Szłapa z kl. III a. Tuż za nimi byli reprezentanci kl. I a: Anna Englart i Łukasz Korczyk. Natomiast miejsce trzecie zajęły: Justyna Danielczyk i Klaudia Stanclik z kl. III b. Finaliści otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Gimnazjum im. L. i A. Kalicińskich w Dankowicach.
Tym razem owa uroczystość miała nieco inny przebieg niż w minionych latach, ponieważ konkurs nie był jej jedynym elementem. Poprzedził go program przybliżający uczniom ideę opieki hospicyjnej. W ten sposób połączyliśmy akcję „Pola Nadziei” z postacią Jana Pawła II, ponieważ będzie On patronem stacjonarnego hospicjum w Bielsku – Białej, którego budowę staramy się wesprzeć finansowo jako szkoła zaangażowana w kolejną edycję Pól Nadziei. Z tego też względu również w tym dniu kl. II a zorganizowała kiermasz ciast i galaretek, a w niedzielę 6 kwietnia przy kościele odbył się kiermasz wielkanocny. Zofia Bierońska