Jasełka 2014

18 i 19 stycznia br. o godz. 18.00 dankowicka sala OSP zamieniała się w salę teatralną, a to za sprawą grupy uczniów Zespołu Szkół w Dankowicach, którzy już szósty rok z rzędu podjęli się trudu przygotowania przedstawienia jasełkowego.

TWÓRCY I ODTWÓRCY
Tegoroczne jasełka miały charakter tradycyjny, klasyczny. Ich przygotowanie rozpoczęło się w listopadzie. 28 – osobowa grupa młodych artystów składająca się z uczniów kl. VI szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów pracowała pod kierunkiem p. Zofii Bierońskiej. W przygotowanie dekoracji oraz strojów zaangażowała się p. Agnieszka Berezowska.
W składającej się z pięciu scen sztuce uczniowie wcielili się w następujące role: Maryja – Monika Figura, Józef – Cezary Pilek, Herod – Paweł Błaszczak, Żona Heroda – Magdalena Jonkisz, Syn Heroda – 3 – letni Mikołaj Lach (najmłodszy w ekipie, po raz pierwszy na scenie), Śmierć – Natalia Sobik, Szatan – Justyna Szymczyk, Trzej Królowie – Łukasz Zawadzki, Łukasz Korczyk, Daniel Korczyk, Pasterze – Jakub Mikołajek, Mateusz Hoder, Mikołaj Pilek, Sławomir Bizoń, Gospodyni – Julia Szczerbowska, Gospodarz – Dawid Gandor, Goście gospody – Adrianna Drabek, Kinga Tatara, Mieszkańcy Betlejem – Kacper Chmielniak, Izabella Matlak, Klaudia Jonkisz, Archanioła Gabriel – Anna Englart, Aniołowie – Maja Juras, Joanna Jonkisz, Natalia Ciupaka, Zofia Berezowska, Paulina Sordyl, Służąca Heroda – Karolina Wyrobek, Żołnierz Heroda – Szymon Kaczówka.
Jasełka uświetnił przygotowany pod kierunkiem państwa Agnieszki i Pawła Ślósarczyków występ szkolnego zespołu muzycznego w składzie: Zuzanna Kopecka, Helena Chwierut, Patrycja Markiel, Karolina Moś, Wiktoria Pucka, Angelika Waligóra, Zofia Berezowska, Adrianna Drabek, Anna Englart, Natalia Sobik. W przerwach pomiędzy poszczególnymi scenami można było wysłuchać ich pięknego wykonania tradycyjnych kolęd przy akompaniamencie pianina, klarnetu, skrzypiec, fletów i gitar.

PODZIĘKOWANIA
Jasełka to niemałe przedsięwzięcie, które trudno byłoby pomyślnie doprowadzić do satysfakcjonującego finału bez bezinteresownego zaangażowania i wsparcia wielu osób. Pragnę więc serdecznie podziękować: uczniom – za podjęcie się po raz kolejny trudu wcielenia się w poszczególne role, poświęcony czas, twórcze pomysły, pomoc w przygotowaniu sali do występu i posprzątaniu jej, ich rodzicom – za zgodę na to zaangażowanie, pani Agnieszce Berezowskiej – za przygotowanie dekoracji i uszycie brakujących strojów, panu Januszowi Ciupace – za ustawienie szopki, państwu Milczyńskim – za udostępnienie choinek, ks. Józefowi Jakubcowi – za udostępnienie rekwizytów, ks. Dawidowi Szewczykowi – za pomoc w przygotowaniu dekoracji, Józefowi Błaszczakowi – za pomoc w przygotowaniu podkładu muzycznego, Stanisławowi Bierońskiemu
i Pawłowi Błaszczakowi – za nagłośnienie i oświetlenie przedstawienia, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dankowicach – za udostępnienie sali na występy, państwu Agnieszcze i Pawłowi Ślósarczykom – za przygotowanie zespołu muzycznego, panu Tadeuszowi Grzywie – za transport dekoracji i rekwizytów ze szkoły do strażnicy oraz publiczności – za przyjęcie naszego zaproszenia i spędzenie
z nami sobotniego i niedzielnego styczniowego wieczoru.