Otrzęsiny po egipsku

Niezapomnianym, pełnym wrażeń dniem z klasami pierwszymi w roli głównej był czwartek 10 października 2013 roku. Zgodnie z zamysłem organizatorów, czyli drugoklasistów na czele z wychowawczyniami: Agnieszką Berezowską i Krystyną Sznajder – Torą, bawiliśmy się w stylu egipskim, uczestnicząc w imprezie zatytułowanej „W poszukiwaniu amuletu wiecznej wiedzy”. W sali gimnastycznej zgromadziły się urodziwe Egipcjanki, przystojni Egipcjanie, nie zabrakło też Kleopatry czy tajemniczej mumii. Odziani w przygotowane na tę szczególną okazję egipskie stroje pierwszoklasiści dzielnie zmagali się z zadaniami przybliżającymi nam czasy piramid i faraonów. Miejscem owych zmagań był teren szkoły oraz ogrody plebańskie. Na podsumowanie dnia wspólnie, gromadnie odtańczono taniec belgijskiego na placu przed szkołą.