Zajęcia feryjne

Ferie zimowe to wyczekiwany przez uczniów dwutygodniowy odpoczynek od nauki i konieczności codziennego przychodzenia do szkoły. Obowiązku nie ma, ale możliwość jest, ponieważ szkoła funkcjonuje i jest otwarta dla dzieci i młodzieży pomimo wolnego.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich chętnych uczniów Zespołu Szkół w Dankowicach, nauczyciele przygotowali dla nich bogatą ofertę zajęć feryjnych.
W ramach zajęć sportowych można było pograć w piłkę siatkową, koszykową, tenisa stołowego. Odbyła się także gimnastyka korekcyjna. Dla osób wolących poświęcić czas na działania artystyczne zaplanowano zajęcia teatralne, plastyczne, taneczne, ceramiczne, literackie, filmowe. Nie zabrakło też zajęć przyrodniczych, matematycznych, informatycznych, świetlicowych, z języka angielskiego, bezpieczeństwa ruchu drogowego czy spotkania Szkolnego Koła Towarzystwa Miłośników Dankowic.
Odbyło się także kilka wyjazdów, np. do kina na filmy „Robaczki z zaginionej krainy” i „Skubani”, do Teatru Polskiego w Bielsku – Białej na sztukę pt. „Balladyna”, na lodowisko
w Czechowicach – Dziedzicach, do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie. Natomiast uczniowie zaangażowani w przygotowanie jasełek mieli dodatkową możliwość wspólnego spędzenia czasu podczas zajęć połączonych z noclegiem w szkole.