Muzyczna wędrówka po Europie

19 marca w Zespole Szkół w Dankowicach na zaproszenie pani dyrektor Doroty Foltan gościliśmy duet smyczkowy, dzięki któremu w godzinach przedpołudniowych sala gimnastyczna zamieniła się w salę koncertową. Przy dźwiękach skrzypiec, altówki i wiolonczeli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wyruszyli w muzyczną podróż po Europie. Jej trasa wiodła przez Polskę, Czechy, Niemcy, Węgry, Włochy, Hiszpanię, Francję, Irlandię. Wśród licznych utworów muzycznych usłyszeć można było np. „Psalm dla Ciebie”, „Dla Elizy”, czardasza, polkę, kompozycje Fryderyka Chopina, kankana, „Marsza Radeckiego”. Hiszpański temperament sporej części publiczności szczególnie ujawnił się podczas wspólnego, pełnego zaangażowania wykonanie piosenki „Viva Espana”. Usłyszeć można było także melodie ze starszych i nowszych filmów, seriali i bajek, np. z „Janosika”, „Indiany Jonesa”, „Pszczółki Mai”, „Ogniem i mieczem”, „Smerfów”, „Z archiwum X”, „Love story”, „The Flintstones”.