Konkurs na najładniejszą maskę karnawałową

W ramach Karnawału zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs na najładniejszą, najciekawszą maskę karnawałową. Uczniowie chętnie wzięli udział w tym konkursie plastycznym. Dowolna technika wykonania masek rozbudziła wyobraźnię  uczestników konkursu.  Konkurs odbył się w 3 kategoriach.

Podajemy wyniki konkursu:

Kategoria ( Klasy I –III)

Ponieważ większość prac była przepiękna, dlatego zamiast miejsc postanowiliśmy przyznać szczególne wyróżnienia za  najpiękniejsze maski.

Wyróżnienia otrzymują:

1. Weronika P. (kl.3a)
  2. Emilia B. (kl.1a)
  3. Mateusz M.  (kl.2a)
  4. Szymon K. (kl.2a)
  5. Patrycja K. (kl. 3a)

Kategoria (Klasy IV – VI)

1. miejsce – Filip M.  (kl.6a)
  2. miejsce – Kamila F. (kl. 6b)
  3. miejsce – Wojciech B. (kl. 4a)

Wyróżnienia:

• Szymon D.  (kl.6b)
  • Filip P. ( kl.4b)

Kategoria  ( Klasy VII – VIII)

1. miejsce – Zuzanna G. (kl. 7a)
  2. miejsce – Agnieszka G. ( kl. 7b)
  3. miejsce – Martyna K.  (kl. 7b)(maska z piórami)

Gratulujemy zwycięzcom!

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy oraz nagrody pocieszenia za udział w konkursie.

Po odbiór dyplomów i nagród należy zgłosić się do szkoły, do sekretariatu w dniach : 23 luty – 1 marca.

Światowy Dzień Kota

Już jutro obchodzimy Światowy Dzień Kota.

Pochwalcie się swoimi kociakami przesyłając zdjęcia na konkursySPDankowice@gmail.com.

Autorem pomysłu jest Dawid z 4a, delegat Sejmiku i członek Samorządu Uczniowskiego 🙂🐈

Zapraszamy do walentynkowych życzeń. Każdy może przypiąć życzenia na tablicy…

P.S. Pamiętajcie, aby zdjęcia były w pełni legalne: polecamy stronę pixabay.com

InstaLing

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła weźmie udział w XVI edycji InstaLing dla szkół pod patronatem MEN!

Jak wiadomo najlepsze efekty daje systematyczna nauka. Dzięki pracy z programem i codziennym kilkuminutowym sesjom, nasi uczniowie nie tylko poznają nowe słówka z języka angielskiego, ale również każdego dnia będą je utrwalać.

Co więcej, przejrzyste raporty dadzą im możliwość monitorowania postępów i systematyczności.

Zapraszamy do nauki i zabawy z programem. Powiększajmy znajomość nowego słownictwa każdego dnia!

Zapraszamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na https://instaling.pl

The Big Challenge

Ogłaszamy nabór do narodowego konkursu The Big Challenge, którego celem jest promowanie nauki języka angielskiego w formie zabawy pedagogiczno – edukacyjnej.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas od IV do VIII.

The Big Challenge odbędzie się w kwietniu, jednak już teraz po zapisaniu można otrzymać dostęp do platformy edukacyjnej English Every Day, Game Zone, które oferują mnóstwo ciekawych, interaktywnych gier i zabaw ułatwiających naukę nowych słówek oraz konstrukcji.

Zapraszamy do zapisów!

Świąteczne nastroje w pracach uczniów

Świąteczne kartki.

Świąteczne dekoracje.

Świąteczne prace.

,,Razem na Święta’’

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN ,,Razem na Święta’’, której celem było zachęcanie uczniów do pomocy potrzebującym oraz budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowej.

W ramach tej akcji uczniowie z naszej szkoły razem ze swoimi rodzicami przygotowali piękne podarunki dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej ,,Złota Jesień” w Czechowicach – Dziedzicach.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji za wsparcie, życzliwość, cudne paczuszki i Wasze ciepłe, dobre serduszka!

„Otwórzmy serca w te Święta”

Nagrodzeni:

kl. 1b: Amelka, Ania, Natasza