Konkurs Recytatorski „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej”

Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku – Białej po raz dwudziesty piąty zorganizował Konkurs Recytatorski pod hasłem „Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej”, w którym należało zaprezentować fragment prozy i utwór poetycki. Przesłuchania odbywały się w kilku kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna i licealna, studenci i dorośli.
W prezentacjach konkursowych, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku – Białej w sobotę 14 października, uczestniczyły dwie gimnazjalistki z kl. III naszej szkoły: Julia Markiel ( recytowała wiersz Aurelego Urbańskiego „Sierotka” i fragment powieści Doroty Terakowskiej „Poczwarka” ) i Ewa Nowak ( zaprezentowała wiersz Włodzimierza Lewika „List wigilijny od matki” i fragment prozy ks. Jana Twardowskiego „Pamiętnik” ). Decyzją jury oceniającego kulturę słowa, interpretację i dobór repertuaru w gronie laureatów znalazła się Ewa Nowak, której przyznano wyróżnienie. Jako laureatka wzięła udział w Koncercie Laureatów. Odbył się on w ramach XXXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku – Białej w sobotę 21 października.