Sprawozdanie z projektu e-Twinning.

1425028174393

Połowa programu e-Twinning już za nami. Oto krótkie sprawozdanie z tego, co do tej pory udało nam się zrobić:)

1. ANSWER GARDENS – przy pomocy tej platformy odpowiadaliśmy na pytania z czym kojarzy się nam zamek i jaka jest nasza recepta na smutek oraz strach.

2. LET’S TAKE OUR ROLES – wybieraliśmy zadania za jakie nasza szkoła będzie odpowiedzialna podczas całego projektu.

3. GETTING TO KNOW EACH OTHER – umieszczaliśmy informacje na temat naszych zainteresowań, przygotowaliśmy kilka prezentacji przedstawiających naszą szkołę, okolicę i kraj.

4. ME, MYSELF AND I – każdy z nas utworzył własny profil i  awatara, aby móc korespondować z naszymi przyjaciółmi z krajów partnerskich.

5. LET’S QUIZ TOGETHER –  rozwiązywaliśmy krótki test, który sprawdzał jak dobrze znamy kulturę każdego z krajów.

6. GOOGLE CALENDAR – na tej platformie każdy kraj umieścił ważne dla niego wydarzenia oraz święta.

7. CREATING THE LOGO OF OUR PROJECT – każdy z nas narysował logo projektu następnie przy pomocy programów „Popplet” oraz „TitanPad” stworzyliśmy nasze wspólne logo.

8. LET’S SING TOGETHER THROUGH SKYPE – przeprowadziliśmy rozmowę przez :”Skype” z naszymi przyjaciółmi z Grecji, przygotowaliśmy dla nich pytania oraz piosenkę.

8. GETTING TO KNOW OUR CASTLE – obecnie poznajemy takie programy jak „smile box” „padlet” „ppt” oraz „movie maker”. Przy ich pomocy opisujemy legendy oraz bajki związane z naszymi zamkami, na podstawie zdjęć zamków rysujemy je oraz przygotowujemy się do nagrania piosenki o naszym zamku.