Jesień w lesie.

Korzystając z pięknej pogody klasy II „a”, II „b” i III”b” wybrały się na wycieczkę do lasu. Niektórzy po raz pierwszy spacerowali w tej części Dankowic (pola za szkołą).

W drodze do lasu dzieci zobaczyły na opustoszałych już polach stadko saren. Po długim spacerze wyboistymi miedzami znaleźliśmy się w lesie. Jesień ukazała nam się w całej swojej krasie.

Podczas tej żywej lekcji przyrody dzieci rozpoznawały warstwy lasu, nazywały drzewa, krzewy i inne rośliny. W ciszy dało się zaobserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku: ptaki, pasikoniki, żaby, pająki.

Dzieci wróciły z okazami pięknych, kolorowych liści, kasztanów, żołędzi i grzybów.

Wszystkim bardzo podobała się taka lekcja poza budynkiem szkoły. Nikt nie narzekał chociaż pokonaliśmy naprawdę spory kawałek drogi.