Wyjazd do Krakowa na „Małopolską Noc Naukowców”.

W dniu 26 września 2014 roku został zorganizowany wyjazd uczniów gimnazjum na „Małopolską Noc Naukowców”. Organizatorem wycieczki naukowej była nauczycielka matematyki mgr inż.  Krystyna Sznajder – Tora.

Celem wycieczki było  zainteresowanie młodzieży  nauką, odkryciami  zmieniającymi świat i ułatwiającymi życie codzienne. Młodzież miała okazję zapoznać się z warsztatem pracy naukowców i wziąć czynny udział w wybranych doświadczeniach.

Uczniowie uczestniczyli ponadto  w wykładzie z pokazem – ” Lewitacja i nadprzewodnictwo” , który odbył się na Akademii Górniczo – Hutniczej.

Mam nadzieję, że również w kolejnych latach wyjazd będzie się cieszył takim zainteresowaniem jak w 2014 roku, a ciekawość uczniów choć w niewielkim stopniu zostanie zaspokojona.