Witamy wiosnę!

Tradycyjnie, jak co roku, klasy trzecie trzy dni przed nadejściem wiosny przygotowały Marzannę. W pracy pomagała grupa IV starszaków, dzięki temu kukła była wyjątkowo ładna.

Wtorek 21 marca IV grupa starszaków, oraz klasy drugie i trzecie świętowały nadejście wiosny. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie powitała nas Zima!  Nie chciała nas opuścić, straszyła śniegiem i mrozem. Na szczęście pojawiła się Wiosna, którą powitaliśmy piosenkami, wierszami i tańcami.

Wiosna zaprosiła nas do wspólnej zabawy i konkursów. Drużyny mieszane z klas drugich, trzecich i przedszkola wykazały się umiejętnościami sportowymi w różnych ciekawych konkurencjach.

Zawody sportowe przeplatane były konkursami wiedzy o wiośnie. Uczniowie musieli wykazać się znajomością wiosennych kwiatów, powracających ptaków          i przysłów związanych z tą porą roku. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami. Klasy otrzymały: Dyplomy za udział w zabawach z okazji Dnia Wiosny.

Wiosenna pogoda umożliwiła nam spacer nad rzekę Dankówkę. Tam pożegnaliśmy zimę i Marzanna popłynęła do morza. Do szkoły wróciliśmy                z pięknie przystrojonymi gaikami.