Kangur matematyczny w naszej szkole

W dniu 16 marca 2017 roku o godzinie 9.00 grupa 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej z klas  III – VI postanowiła zmierzyć swoje siły z matematyką biorąc udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”. Konkurs trwał 75 minut i składał się z 24 (dla młodszych) oraz 30 ( dla starszych) pytań po 3, 4 i 5 punktów. Zadania różniły się od tych, które na co dzień rozwiązują uczniowie w szkole. Trzeba było wykazać się nie lada sprytem i inteligencją. Udział w konkursie poprzedziły długie tygodnie przygotowań pod kierunkiem pań: Anny Duraj, Marzeny Jarosz, Krystyny Iwańskiej i Barbary Mynarskiej. Teraz pozostało nam czekać na wyniki, które już … za 5 tygodni.  Dziękuję Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Dankowicach za umożliwienie startu w tym konkursie poprzez wsparcie finansowe. A uczniom życzę sukcesów w kolejnych zmaganiach już za rok!