Polska Niepodległa

10 listopada, w przededniu Święta Niepodległości, uczciliśmy go w szczególny sposób wyrażając swą pamięć, wdzięczność i przywiązanie. Na apelu Pani Dyrektor przywitała odświętnie ubranych uczniów, zaznaczając jak dużą rangę ma wolność Naszej Ojczyzny. Po wprowadzeniu o 11:11 odśpiewaliśmy uroczyście Hymn Polski, tym samym włączając się do corocznej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Następnie uczniowie klas 7 wraz z Samorządem Uczniowskim, pod kierunkiem Pani Iwony Handzlik przygotowali wymowny program artystyczny. Klasa 4 zaśpiewała „Kocham Cię Polsko”, a wisienką na torcie był występ taneczny uczniów klas 8 pod kierunkiem Pani Agnieszki Ślósarczyk. Kilka dni trwało tworzenie dekoracji, które Pani Dyrektor i Pani Agnieszka Berezowska wraz z uczniami przygotowywały na zajęciach lekcyjnych.

Po szkolnych korytarzach przechadzały się ważne osobistości Naszego kraju-to uczniowie klasy 7 i 8 przebrani za postacie, które wywarły ogromne znaczenie w historii Naszej polskości. Byli to między innymi: Jan Paweł II, Maria Skłodowska-Curie, Fryderyk Chopin, Józef Piłsudski i królowa Jadwiga.