GMINNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 W NASZEJ SZKOLE

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było dla społeczności szkoły podstawowej w Dankowicach szczególnie ważne. Właśnie tutaj miało miejsce uroczyste Gminne Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022.

W piątek 24. czerwca do szkoły w Dankowicach przybyli ważni goście: Burmistrz Wilamowic – pan Marian Trela, Przewodnicząca Rady Miejskiej Wilamowic pani Stanisława Kudłacik, Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Wilamowice pani Bożena Sobocińska, Radni: pani Agata Wróblewska i pan Stanisław Faruga, Dyrektorzy i Wicedyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Wilamowice oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Sabina Balcarek.

Pani Dyrektor Dorota Foltan przywitała zaproszonych gości oraz całą społeczność szkoły. Podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za włożony trud, wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, w zdobywanie nowych umiejętności, poznawanie i rozwijanie zdolności i talentów. Na ręce Gospodarzy Gminy Wilamowice złożyła serdeczne podziękowanie za ogromne wsparcie w pracy na rzecz edukacji, wychowania i rozwoju młodego pokolenia. Pogratulowała wszystkim uczniom wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, licznych występów wokalnych, sukcesów plastycznych, angażowania się w pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa oraz nagrody książkowe uczniom.

Kolejnym punktem uroczystości był  program artystyczny w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły, a także występ laureatów tegorocznego, szkolnego konkursu „Mam talent”. Nasi wychowankowie pięknie recytowali wiersze, zaprezentowali się wokalnie oraz wykonali wspaniałe układy taneczne. Gustowna scenografia dodała elegancji całemu wydarzeniu.

Ważnym akcentem tej uroczystości było pożegnanie naszej Pani Dyrektor Doroty Foltan, która w tym roku przechodzi na zasłużoną emeryturę. Pani Dyrektor przepracowała w zawodzie jako nauczyciel 41 lat, w tym 20 lat pełniąc funkcję dyrektora najpierw gimnazjum w Dankowicach, później Zespołu Szkół, a od 2017 r. Szkoły Podstawowej w Dankowicach. Była również nauczycielem muzyki oraz plastyki i właśnie to zamiłowanie do sztuki starała się zaszczepić wśród uczniów. Z jej inicjatywy działają w naszej szkole warsztaty plastyczne, ceramiczne, zespoły wokalne i taneczne. Pani Dyrektor była inicjatorką wielu ciekawych akcji i wydarzeń szkolnych, m.in. nadania imienia Ludmiły i Adolfa Kalicińskich Gimnazjum oraz Nadania Sztandaru. Dążyła do współpracy z  lokalnymi organizacjami oraz chętnie zapraszała do współpracy  znaczące osoby z naszego i spoza naszego środowiska. Jej ostatnie sukcesy, o  których należy wspomnieć, to: sfinalizowanie budowy pięknej hali sportowej wraz z zapleczem, pozyskanie środków na „Zieloną pracownię” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a także realizacja wielu projektów, dzięki którym szkoła została doposażona w komputery, nowoczesne narzędzia multimedialne i pomoce dydaktyczne do pracy z uczniami. Była ona również aktywnym koordynatorem projektów unijnych, w tym wieloletniej współpracy z węgierską szkołą z Kisújszállás. Natomiast jako ,,szef”’ bardzo rzetelna i zaangażowana w swoją pracę, a dla swoich pracowników serdeczna i chętnie służąca dobrym słowem i radą. Pani Dyrektor była wyjątkowo lubiana przez dzieci i młodzież szkolną. Jej przyjazne, empatyczne, ale i konsekwentne podejście sprawiało, że uczniowie darzyli ją zaufaniem.

Podczas uroczystości zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie dziękowali Pani Dyrektor za jej wieloletnią pracę. Wspaniałe słowa pochwały za jej działalność na rzecz edukacji oraz wychowania dzieci i młodzieży złożył  Burmistrz Wilamowic pan Marian Trela wraz z przewodnicząca Rady Miejskiej panią Stanisławą Kudłacik. Głośnymi oklaskami wyrażono szacunek i uznanie dla jej osoby.

Również w tym roku szkolnym na zasłużoną emeryturę odchodzi pani Mariola Sikora, która jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowawca przygotowała do dalszej nauki  wielu  uczniów. Ta pełna empatii i równocześnie ogromnego poczucia humoru osoba nauczyła nas czerpać radość z zawodu nauczyciela. Jest wzorem zaangażowania w pracę z dziećmi i wspaniałą koleżanką oraz współorganizatorką wielu imprez szkolnych.

Życzymy naszej Pani Dyrektor Dorocie Foltan i Pani Marioli Sikorze wielu wspaniałych chwil na tak bardzo zasłużonej emeryturze. Mnóstwa dobrego czasu spędzanego z rodziną i przyjaciółmi. Życzymy spełniania marzeń, dużo zdrowia. Życzymy rozwijania i realizacji swoich pasji. I oczywiście, zapraszamy do naszej szkoły przy każdej nadarzającej się okazji. 🙂

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej pięknej uroczystości. Nauczycielom, uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w przygotowanie bogatego programu artystycznego. Zaproszonym  gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością w tak ważnym dla naszej szkoły dniu.

Nauczyciele, uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Dankowicach