Pożegnanie klas ósmych

W piątek 24. czerwca 2022 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik uczniów z klas ósmych. Łącznie, w tym roku 32 naszych wychowanków zakończyło edukację w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Dankowicach. Ich wychowawczyniami były p. Iwona Handzlik i p. Sylwia Matusiak. Na uroczystość zaproszeni zostali nauczyciele, byli wychowawcy obu klas oraz  rodzice. Absolwentom zostały rozdane  świadectwa oraz dyplomy i nagrody książkowe za pracę społeczną na rzecz szkoły i gminy. Poczet sztandarowy przekazał sztandar szkoły młodszym kolegom z siódmych klas. Rodzicom podziękowano za pomoc i owocną współpracę. Pani Dyrektor Dorota Foltan życzyła młodzieży cierpliwości i wytrwałości w realizacji swoich planów. Uczniowie zaś podziękowali nauczycielom i rodzicom za wsparcie w wychowaniu i edukacji.   Na zakończenie uroczystości  absolwenci wspaniale zatańczyli poloneza, będącego symbolem wejścia tanecznym krokiem w nowy okres swojego życia.

Życzymy naszym absolwentom jeszcze wakacyjnego odpoczynku, a na dalszym etapie nauki spełnienia planów i marzeń oraz wielu sukcesów w drodze do dorosłości!

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dankowicach