WspieraMY relacje

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy czwartej i piątej kończą właśnie udział w projekcie WspieraMY relacje, którego głównym celem było wsparcie poczucia bezpieczeństwa u dzieci oraz pomoc w budowaniu prawidłowych relacji z rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami. W projekcie organizowanym przez Librus, Royal Philips oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę wzięli udział również rodzice. Nasza szkoła koordynowała całe przedsięwzięcie, w którym uczestniczyły szkoły podstawowe z Lesiewa, Kończewa, Zabrza, Bytomia.

Na ostatnim etapie projektu wszyscy uczestnicy wypełnili ankiety. Na ich podstawie, możemy z radością poinformować, że zajęcia okazały się bardzo pomocne zarówno dla uczniów, jak i rodziców. Zdecydowana większość ankietowanych przyznała, że informacje zawarte podczas szkoleń oraz materiały dodatkowe były nie tylko interesujące, ale i pomocne w budowaniu relacji. Wszyscy rodzice uznali, że tematyka projektu w pełni odpowiada na problemy współczesnej młodzieży.