Meet my Class

Z przyjemnością informujemy, że niedawno rozpoczęliśmy udział w międzynarodowym projekcie Meet my Class. W ramach tej współpracy jedni nauczyciele zapraszają na swoje lekcje innych nauczycieli. Zajęcia odbywają się za pomocą komunikatorów internetowych w języku angielskim. Założeniem projektu jest przełamywanie rutyny w nauczaniu i odpowiadanie na zainteresowania uczniów. Lekcje są ciekawsze i bardziej wartościowe, jeśli na przykład temat o kulturze krajów anglojęzycznych prowadzi native speaker. Nauczyciele zapraszający i odwiedzający nawiązują relację, uczą się od siebie nawzajem, obserwując lekcje prowadzone przez zaproszonych gości.

Ostatnio uczniowie klas VIII oraz V a uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli z Zimbabwe oraz Indii, którzy opowiedzieli o swoich krajach. Jest to zaledwie początek współpracy, którą będziemy kontynuować w przyszłym roku szkolnym.