Zwiedzamy Bibliotekę Publiczną w naszej miejscowości, zostajemy jej czytelnikami.

Tradycyjnie na początku roku szkolnego biblioteka szkolna gościła uczniów klas I prezentując swoje wnętrza i zbiory ze szczególnym wyróżnieniem literatury dla dzieci klas I – III . Nauczyciel – bibliotekarz zapoznał uczniów z procedurą wypożyczania książek i czasopism oraz z zasadami korzystania z nich. Każdy pierwszoklasista otrzymał kartę czytelnika stając się tym samym czytelnikiem biblioteki szkolnej . W celu zainspirowania małych czytelników do szerszego korzystania z dziedzictwa kultury zorganizowano wyjścia z uczniami klas I do Biblioteki Publicznej w Dankowicach . Panie bibliotekarki w ciekawy sposób opowiedziały uczniom o swojej pracy. Omówiły zasady korzystania z biblioteki – sposób zapisu czytelnika i wypożyczania książek. Przedstawiły księgozbiór biblioteczny, oprowadziły uczniów po jego działach, zaprezentowały nowości, poleciły książki do czytania. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali różne pytania dotyczące m.in.: pracy w bibliotece , liczby oraz wieku czytelników biblioteki oraz tytuły najczęściej wypożyczanych książek, z których fragmenty przeczytali nauczyciel – bibliotekarz i chętni uczniowie . Zadowoleni Uczniowie podziękowali za miłe spotkania. Na koniec zrobili pamiątkowe zdjęcia i z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły. Wizyta w bibliotece była dla uczniów dobrą lekcją. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Młodzi czytelnicy zapewnili, że będą częściej odwiedzać Bibliotekę Publiczną i korzystać z jej zbiorów .

Opracowała : B. Pieczka