11 listopada

„Granice dobra nie leżą między Państwami, a w człowieku” ks. Mieczysław Augustynowicz

W dniu 11 listopada odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny poprzedzona modlitwą różańcową. Po zakończeniu Mszy Świętej i uroczystym odśpiewaniu Roty, zebraliśmy się pod Obeliskiem, aby złożyć hołd poległym za Ojczyznę i wyrazić wdzięczność za 103 lata Niepodległej.

Dowody uznania i pamięci składali kolejno: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dankowicach Pani Dorota Foltan wraz z przedstawicielami nauczycieli i uczniów, przedstawiciel Sołtysa, Rady Sołeckiej i Rady Miejskiej – Pan Stanisław Faruga, przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Dankowic – kwiaty złożył wicestarosta bielski Pan Andrzej Kamiński wraz z przedstawicielami Szkolnego Koła Towarzystwa Miłośników Dankowic oraz przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich w Dankowicach Pani Aniela Stańko i Pani Helena Faruga wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Kaniówka, którego reprezentantami byli Pani Jadwiga Piłot i Pan Tadeusz Kozieł.