Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

„Szkoła nie polega na napełnianiu wiadra, ale na rozpalaniu ognia”.
William Butler Yeats

1 września w czwartkowe przedpołudnie rozpoczęliśmy radośnie kolejny etap w życiu uczniów, rodziców i nauczycieli. Wypoczęci, opaleni, pełni energii i zaciekawienia wróciliśmy w mury szkolne, aby sięgać po nowe cele i realizować swoje zamierzenia.

Po uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Wojciecha w Dankowicach, na hali gimnastycznej, wszystkich przybyłych przywitała Pani Dyrektor Barbara Mynarska wraz z Panią Wicedyrektor Zofią Bierońską i całą Radą Pedagogiczną. To krótkie spotkanie dało przedsmak tego, co nas czeka w nowym roku szkolnym.

Kontynuacją uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy zaczynają swoją niesamowitą przygodę z edukacją szkolną. Błysk w oku, uśmiechnięte buzie i duma rodziców – te wszystkie elementy świadczyły o tym, z jak dużym zniecierpliwieniem pierwszoklasiści oczekiwali tego dnia.

„Niech wiatr zawsze wieje Wam w plecy, a słońce świeci w twarz.

Niech dobry los da Wam zatańczyć wśród najjaśniejszych gwiazd!”(autor nieznany)