Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W poniedziałek, 22 marca 2021 roku, z inspiracji Ministerstwa Edukacji i Nauki, już po raz trzeci odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji – inicjatywa, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

Kuratorium Oświaty w Łodzi wspólnie z Ministerstwem Edukacji i Nauki zachęcało do zorganizowania Dnia Nowych Technologii w Edukacji w swojej szkole lub placówce. Mogły to być zajęcia, warsztaty, prezentacje multimedialne, gry, zabawy, projekcje filmów, spotkania z ciekawymi osobami, a także pokazowe lekcje dla dzieci i dorosłych.

Również nasza szkoła przystąpiła do takiego działania głównie z tego względu, że w bieżącym roku szkolnym możliwa jest organizacja działań zdalnych z wykorzystaniem środków i metod pracy na odległość. Dodatkowo działanie miało na celu uświadomienie uczniom, że urządzenia elektroniczne nie służą tylko do celów rozrywkowych np. gier, które są ogromnym zagrożeniem współczesnego ucznia czy wyłącznie celów komunikacyjnych (Messenger).

Klasa 7 b wraz z nauczycielem Panią Anną Duraj dzięki takim narzędziom jak tworzenie prezentacji w programie App.genial.ly czy rozwiązywanie quizów poprzez programy Wordwall, LearningApps czy Quizizz, wizualizacja trudnych pojęć matematycznych dzięki Wolframalpha, Geogebra, również komunikacja dzięki Discord czy wreszcie wykorzystanie urządzenia AVerVision F 17-8M i klocków Lego, młodzi matematycy poznawali zagadnienia związane z „magicznymi” liczbami takimi jak: liczby geometryczne, seksowne liczby, ciąg Fibonacciego, złoty podział, złoty kąt oraz poznawali zastosowanie matematyki w życiu codziennym, tworzyli efektowną spirale Fibonacciego. Wreszcie na koniec udowadniali, że wszyscy jesteśmy boscy – w matematycznym tego słowa znaczeniu (mierzyli siebie i sprawdzali swoje boskie proporcje).

Wszystkim uczniom klasy 7 b dziękuje za zaangażowanie i zabawę.

Poniżej kilka zdjęć z naszego wirtualnego spotkania.

Anna Duraj, nauczyciel matematyki w klasie 7 b