Spotkanie z autorem

Dnia 29 X.2018r.w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie.
W tym dniu gościliśmy Waldemara Cichonia – poczytnego pisarza,  autora serii książek  z których jedna ,„ Cukierku , ty łobuzie ‘’została włączona do kanonu lektur dla klas I-III.
Spotkanie z autorem poprzedził cykl zajęć głośnego czytania książek tegoż pisarza, prezentacja gazetek tematycznych oraz prac plastycznych uczniów. W imprezie czytelniczej wzięli udział uczniowie kl.,,0”- II, wychowawcy opiekunowie,pani wicedyrektor, nauczyciel – logopeda., nauczyciel świetlicy, nauczyciel- bibliotekarz, pracownik Biblioteki Publicznej w Dankowicach.
 Zgromadzeni z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji W. Cichonia na temat warsztatu swojej pracy,ciekawych historyjek z życia ,które stały się kanwą niektórych książek.
 Pisarz zaprezentował część swoich publikacji oraz odczytał fragment najnowszej części przygód niesfornego kota- Cukierka, nie omieszkał też odpowiedzieć na szereg pytań zadawanych przez młodszą i starszą publiczność.
Waldemar Cichoń podziwiał wystawę prac plastycznych uczniów kl. 0-II na temat- „ Cukierek w naszych pracach” ,doceniając pomysłowość, staranność i estetykę rysunków.
 Punktem kulminacyjnym spotkania był zakup przez uczniów i opiekunów książek autora z jego autografem.
Spotkanie zakończyło serdeczne podziękowanie Waldemarowi Cichoniowi przez panią wicedyrektor i wręczenie upominku wykonanego przez opiekuna Koła Ceramicznego działającego przy naszej szkole.

Opracowała :  B. Pieczka